Menštruačný kalíšok, veľkosť S

Kód: 16811
Neohodnotené
Značka: DAALO
€4
Ihneď na odoslanie (3 ks)
Môžeme doručiť do:
25.6.2024
Možnosti doručenia

Menštruačný kalíšok je v súčasnej dobe najčistejšie a najkomfortnejší dámska hygienická pomôcka. Menštruačný kalíšok sa vyrába z mäkkého lekárskeho silikónu a zaručuje 100% ochranu počas Vašej menštruácie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Menštruačný kalíšok je v súčasnej dobe najčistejšie a najkomfortnejší dámska hygienická pomôcka. Menštruačný kalíšok sa vyrába z mäkkého lekárskeho silikónu a zaručuje 100% ochranu počas Vašej menštruácie. Každých 4 až 12 hodín (podľa toho, ako je Vaša menštruácia silná) je nutné kalíšok vybrať a vyprázdniť. Po opláchnutí ho môžete znovu použiť.

Menštruačný kalíšok má rad výhod. Vďaka tomu, že je vyrobený z lekárskeho silikónu, ktorý sa používa v lekárstve niekoľko rokov, sa na neho nevyskytujú takmer žiadne alergické reakcie. Jeho hladký povrch zaručuje, že žiadne baktérie nemajú možnosť sa usadzovať ani množiť. Tým sa zbavíte nepríjemného intímneho zápachu, ktorý vzniká práve pri styku baktérií s menštruačnou krvou. A čo športovanie a cestovanie? Žiadna prekážka! S menštruačným kalíškom môžete robiť čokoľvek. Plávať, behať, opomínať nemusíte ani jazdu na bicykli či trebárs beh. A keď niekam idete, nemusíte so sebou vláčiť balenia vložiek ani tampónov. Kalíšok je maximálne skladný. S tým súvisí aj šetrnosť k životnému prostrediu. Každá žena za život spotrebuje cca 15 000 vložiek či tampónov, čo je veľké množstvo odpadu. Používaním kalíška šetríte dvakrát. A to ako životné prostredie, tak svoju peňaženiek keďže životnosť kalíška je až 15 rokov

Menštruačný kalíšok nemusíte používať len počas Vašej menštruácie. Využiť jeho výhod môžete aj pri kúpaní v bazéne či na prírodných kúpaliskách. Tým zamedzíte vniknutiu špinavej vody do pošvy, obmedzíte tak vznik pošvové mykózy.

Ako vybrať správnu veľkosť?

Menštruačné kalíšky sa vyrába v dvoch veľkostiach (veľ. "S" a veľ. "L"). Všeobecne možno povedať, že väčšiu veľkosť je pre ženy po pôrode, ženy v zrelom veku a pre ženy so silnejšou menštruáciou. Menšia veľkosť kalíška je určená pre mladé dievčatá a aktívne ženy, pre ženy so slabšou alebo normálne silnú menštruáciou. Menštruačné kalíšky sú zakončené rôzne dlhú stopkou. Tá uľahčuje vybratie kalíška, ale väčšina žien pri používaní zistí, že ju nepotrebuje alebo im stačí kratšia stopka. V tom prípade stopku skrátite ostrými nožnicami na Vám vyhovujúcu dĺžku

Väčšina žien po tridsiatke potrebuje väčšiu veľkosť kalíška, aj keď ešte nerodili. S vekom sa totiž znižuje napätie svalov panvového dna a kalíšok menšej veľkosti potom nemusí dobre tesniť (a tak preteká). Niektoré športy a aktivity ako napríklad joga, pilates alebo tanec udržujú vaginálne svaly pevné. Ak sa niektoré z týchto aktivít veľmi intenzívne venujete, vezmite to do úvahy pri výbere veľkosti kalíška. Svaly možno tiež aktívne posilňovať cvičením na spevnenie panvového dna alebo použiť vaginálne guličky. Prosím zvážte vopred dobre, ktorú veľkosť si objednáte.

Z hygienických dôvodov nie je možné už použité kalíšky vymieňať.

Dodatočné parametre

Kategória: Kozmetika a zdravie
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg
MSV: poslední kus

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: